Ewangelickie Stowarzyszenie Kultury

24 lipca 2014

Ewangelickie  Stowarzyszenie  Kultury powstało  w 2013 roku z  inicjatywy kilku   zapalonych   społeczników.  Pochodzimy z różnych stron Polski, jesteśmy w różnym wieku, mamy odmienne doświadczenie i wykształcenie, a poznaliśmy się działając w kręgach ewangelickich.

Niemniej są wśród nas także buddyści i chrześcijanie innych wyznań. Łączy nas jedno – wszyscy chcemy tworzyć lub kreować zjawiska szeroko rozumianej kultury, kultywować tradycję narodową i szerzyć zachowania obywatelskie, a także aktywnie działać na rzecz przybliżania polskiej spuścizny ewangelickiej współczesnemu społeczeństwu.

Ewangelickie Stowarzyszenie Kultury
91-446 Łódź, ul. Zgierska 21/18
NIP 7262652730
Konto mBank S.A.  191140 2004 0000 3602 7483 0215

EStoK: estokguild(at)gmail.com

logo

Wszystkie materiały audio zamieszczane na stronie Wirtualne Muzeum Ewangelicyzmu Bytomia i Okolic są własnością Ewangelickiego Stowarzyszenia Kultury. Pozostałe materiały zamieszczone na stronie nie będące oficjalną własnością Ewangelickiego Stowarzyszenia Kultury pochodzą z prywatnych kolekcji partnerów i sympatyków Ewangelickiego Stowarzyszenia  Kultury.  Kopiowanie, przechowywanie i  upowszechnianie zgromadzonego materiału  Wirtualnego Muzeum Ewangelicyzmu Bytomia i Okolic w celach komercyjnych lub innych niż przewiduje to charakter i regulamin Muzeum, bez zgody Twórców i Autorów jest zabronione.